Tartu linn edendab köögijäätmete komposteerimist

Tartu linn veab eest keskkonnaprojekti, mille raames jagatakse eramute ja väikekortermajade elanikele välja 600 kiirkompostrit köögijäätmete komposteerimiseks.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul soovib linn projektis osalemisega vähendada biolagunevate jäätmete osakaalu segaolmejäätmete hulgas ja edendada biojäätmete taaskasutamist. "Väga oluline on ka see, et biojäätmete elamute juures komposteerimine vähendab vajadust jäätmeid ühest kohast teise transportida ning aitab vähendada jäätmete transpordiga kaasnevaid kulusid ja negatiivset keskkonnamõju,” lisas Tamm.

Kompostrid jagatakse eramute ja kuni 4 korteriga majade elanikele tasuta kasutamiseks kolmeks aastaks. Kompostrite saajatega sõlmitakse lepingud, mille kohaselt tuleb neil hakata biolagunevaid köögijäätmeid komposteerima ja taaskasutama. Esialgsete plaanide kohaselt hakatakse soovijatelt taotlusi vastu võtma maikuus ja kompostreid välja jagama septembris. Kõikidele kompostri saajatele korraldatakse ka koolitus, kuidas kiirkompostrit kasutada.

Tänasel istungil tunnistas Tartu linnavalitsus biolagunevate jäätmete kiirkompostrite ostmise hankel edukaks Kleenoil Eesti OÜ ja UAB Elgaja ühispakkumuse kogumaksumusega 122 040 eurot. Hankega osteti 600 aastaringselt kasutatavat 200-liitrist soojustatud aia- ja köögijäätmete kiirkompostrit.

Projekti "Biojäätmete kohtkompostimise edendamine Tartus" maksumus on 144 000 eurot, linna omafinantseeringu suurus on 18 720 eurot. Projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna projektide assistent Maarja-Liis Metsla, tel 736 1132, Maarja-Liis.Metsla@tartu.ee


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Rootsi määrdeainete tootja Payback AB tooted saadaval ka Eestis

Järgmine

Jaga seda artiklit